You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

Стіни проти вандалів

05 Листопада 2014

Межі між стріт-артом, графіті і вандалізмом є досить умовними. Часто досить складно зрозуміти, де починається одне й закінчується інше. Несанкціонована картина з глибоким соціальним підтекстом на фасаді щойно відремонтованої будівлі, красивий metallprofil_84_2.jpgяскравий напис на стіні сірого переходу, погоджене з управою району зображення убогого кораблика на трансформаторній будці, від якого вернуть носа діти, - що з цього хуліганство, а що мистецтво? Розібратися деколи не так-то просто.

Як видалити графіті

Про захист будівлі від вандалів краще починати думати ще на етапі його будівництва. Якщо стіни будуть попсовані, то треба принаймні передбачити можливість їх швидкого очищення або заміни елементів облицювання. Щоб вибрати оптимальний «антивандальний» фасадний матеріал, потрібно ознайомитися зі способами видалення графіті зі стін будинків. Найбільш поширені три їх типу.

Перший і другий - це механічна очистка, здійснювана за допомогою піскоструминної або гідроструменевої обробки. При піскоструминній очищенні з потоком стисненого повітря на поверхню розпорошуються спеціальні абразивні порошки (звичайний пісок, всупереч назві, не використовується). Такий спосіб підходить в основному для бетонних або цегляних стін, причому очевидно, що разом з графіті і брудом з фасаду буде видалена і фарба. При гідроструменевій обробці на поверхню виявляється вплив потужним струменем води під високим тиском, що дозволяє видалити більшість фарб і продуктів корозії. Цей спосіб не настільки критичний для самої поверхні, як піскоструминна обробка, але також може змити з фасаду заодно і «рідну» фарбу.

Третій метод боротьби з настінними зображеннями припускає використання хімічних розчинів. Здійснювати процедуру очищення таким способом найкраще в захисних костюмах. Агресивні хімічні склади також можуть крім несанкціонованої фарби видалити з фасаду і ту, яка на ньому буде покладена.

Одним словом, щоб витримати подібні методи очистки, фасад повинен володіти підвищеними експлуатаційними характеристиками. «Одним з найбільш довговічних рішень є навісні вентильовані фасади в поєднанні з облицюванням із сталі з полімерним покриттям. На відміну від багатьох інших матеріалів вона позбавлена ​​пористості і (в залежності від типу покриття) здатна ефективно протистояти інтенсивному впливу не тільки вологи, але і активних хімічних сполук, застосовуваних для очищення фасадів.

Для інших типів фасадів існує ще один цікавий спосіб захисту, який полягає в превентивному нанесенні спеціальних антивандальних покриттів, що дозволяють згодом полегшити видалення графіті. Ними охоче користуються, наприклад, каталонці. Статистика показує, що за вісім років цією рідиною в Барселоні обробили 110 тис. Будівель і конструкцій, завдяки чому обсяг графіті знизився на 88%, а штаб персоналу з очищення скоротився з 74 осіб до двох. Продаж цього засобу, між іншим, є дуже вигідним бізнесом. Канадець Беррі Ендла, який вирішив завезти чудо-рідина на свій континент, вклав у проект $ 25.000, а виручив протягом року майже в 13 разів більше.

зносостійкість фасадів

Крім «мийності» для вентильованих фасадів важлива також і така характеристика, як стійкість до механічних впливів. Не секрет, що графіті - не єдиний різновид міського вандалізму. Фасади будинків систематично піддаються різної сили ударів і подряпин гострими предметами. Решта після цього ушкодження не тільки псують зовнішній вигляд, але також є осередками корозії. Тому не зайве попередньо оцінити стійкість фасадних облицювань до таких впливів, яка перевіряється в ході спеціальних випробувань.

Перше з них полягає в тому, що на поверхню зразка за допомогою голки, що переміщається з однаковою швидкістю і дедалі більшою силою, наносяться подряпини. Випробування завершується, коли досягається зусилля, що змушує голку пройти через шар фарби і грунтовки до металевого покриття. Чим більше додається зусилля, тим більше опірність верхнього шару. На малюнку показані результати порівняльних випробувань  ПВДФ і поліуретану. Метал під іншими системами фарби, такими як ПВДФ і поліуретан, вдалося оголити, приклавши порівняно невелике зусилля, в той час як матеріал завдяки поліамідним гранулам в його верхньому шарі продемонстрував чудову стійкість до дряпання і стирання.

Щоб боротьба з вандалізмом була ефективною, її треба вести за всіма напрямами, починаючи від виховання стіновимазувачів і закінчуючи впровадженням сучасних будівельних технологій, здатних максимально вберегти фасад від псування. І головне, пам'ятати: боротися треба не з явищем графіті як таким, а з нездарами і хуліганами, які спотворюють своїми карлючками будинки, замість того щоб прагнути перетворити місто в кращу сторону.

 

 

Переклад - Буднет

http://www.vashdom.ruCтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer