You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення

Деревянная вагонка от производителя СК Комфорт, Киев

Категорія: Дерев'яне будівництво

В компании СК Комфорт вы может ...»»

2020-05-22 23:23:56

вініл на підлогу

Категорія: Будівельно-монтажні роботи

продаж вінілової підлоги https ...»»

2020-05-04 23:08:30

паркет

Категорія: Підлоги, стелі, стіни

продаж паркету в інтернет мага ...»»

2020-05-04 23:07:08
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

Пристрій плоских експлуатованих покрівлей

14 Жовтня 2014

Плоскі експлуатовані покрівлі сьогодні популярні у всьому світі, особливо в умовах великих міст, де вартість квадратного метра землі надзвичайно висока. Наприклад, в Нью-Йорку налічується більше 8000 «зелених» покрівель, які дозволяють навіть жителям багатоповерхівок насолоджуватися природою, практично не виходячи з дому. Популярні ці покрівлі і в Європі, де вони вдало вписуються і в історичні квартали, і в ландшафт новобудов. Експлуатовані покрівлі застосовуються для організації зон відпочинку, літніх кафе, садів, а в котеджному будівництві вони rockwool_79_1.jpgвикористовуються для облаштування терас, оранжерей.

Однак пристрій експлуатованої покрівлі - досить складне інженерне завдання, що вимагає дотримання цілого ряду будівельних нормативів, а також вимог, що пред'являються до гідро, паро та теплоізоляції . Недотримання цих правил може привести до трагічних наслідків: щорічно відбуваються десятки обвалень покрівлі. Як же правильно спроектувати і змонтувати експлуатовану покрівлю, яка служитиме багато років?

Сучасна експлуатована покрівля може мати різну конструкцію, в залежності від типу будинку, виконуваних функцій, застосовуваних для її будівництва матеріалів. Будова класичної експлуатованої покрівлі, яка застосовується в переважній більшості випадків, в загальних рисах така: поверх несучої залізобетонної плити, після шару пароізоляції, по черзі укладаються теплоізоляційний матеріал, потім гідроізоляційний килим.

Зверху укладається фінішне покриття, наприклад: тротуарна плитка по бетонній стяжці або піщано-гравійній засипці (у варіанті з терасою) або укладається геотекстиль і насипається дренаж, потім - грунт (у варіанті з «зеленою» покрівлею). Крім традиційної схеми, в якій утеплювач захищений шаром гідроізоляції, іноді застосовується інверсійна покрівля, де використовується зворотний порядок розташування гідроізоляції і утеплювача.

Незмінно важливими для будь-якої покрівлі залишаються три моменти: якісна теплоізоляція, надійна гідроізоляція, добре організовані водостічні системи . Розглянемо ці елементи докладніше.

При підборі утеплювача для експлуатованої покрівлі, крім коефіцієнта теплопровідності, важливо враховувати пожежобезпечність, екологічність і термін служби. Теплоізоляційний матеріал повинен бути гідрофобним, володіти високою паропроникністю і при цьому мати високу міцність на стиск. За сумою всіх показників варто відзначити, наприклад, кам'яну вату.

rockwool_79_2.jpgСлід підкреслити, що в даний час при проектуванні експлуатованої покрівлі віддають перевагу негорючим утеплювачам. Це пов'язано не тільки з вимогами безпеки, але і з технологічністю. Застосування горючих утеплювачів найчастіше вимагає побудови протипожежних бар'єрів, які значно збільшують і здорожують конструкцію. Крім того, негорючі утеплювачі (зокрема, кам'яна вата) дозволяють використовувати сучасні технології.

Незалежно від того, які конкретно матеріали застосовуються для влаштування гідроізоляції експлуатованої покрівлі, до них пред'являється ряд загальних вимог. Окрім звичайних для покрівельної гідроізоляції руйнуючих факторів, в таких покрівлях додаються нові: мікроорганізми, що розвиваються в покрівельному пирозі, продукти їх життєдіяльності і кореневі системи рослин.

Для застосовуваних при влаштуванні експлуатованих покрівель гідроізоляційних покриттів найбільш важливими є такі якості, як висока еластичність, стійкість до механічних впливів, пожежобезпечність, здатність зберігати свої властивості в широкому діапазоні температур, тривалий термін служби і, нарешті, технологічність при нанесенні.

З покрівельних покриттів, наявних в даний час на вітчизняному ринку, можна назвати рулонні матеріали на основі з поліефіру, склотканини або бітуму, модифікованого полімерами, полімерні мембрани, мастики - бітумні і асфальтові. За даними фахівців Фонду сприяння реформуванню ЖКГ, з урахуванням великого міжремонтного строку експлуатації покрівлі з цих матеріалів (від 15 до 75 років) їх застосування виявляється набагато вигідніше традиційного рубероїду.

До того ж рубероїд та бітум мають низьку коренестійкість: дослідження показали, що звичайна бітумна мембрана здатна протистояти корінню рослин не більше шести тижнів. У сучасні бітумні мембрани для підвищення стійкості додають антикореневі добавки.

В покрівлях з рослинним шаром між грунтом і гравійним дренажем виконують фільтруючий шар з геотекстилю. Це Водопроникні полотна з синтетичних волокон. Вперше синтетична тканина була застосована в якості фільтра в 1958 році у Флориді (США), але лише з сімдесятих років її стали широко використовувати в пристрої покрівлі. Геотекстиль запобігає вимиванню дрібних частинок грунту в дренаж, не допускаючи його замулювання і зберігаючи здатність видаляти воду. Необхідно відзначити, що застосовувати слід тільки спеціальний геотекстиль, стійкий до впливу коренів рослин.

Важливим елементом покрівлі є водовідвід, на різних покрівлях він має свої особливості. Водостічна воронка, призначена для використання на інверсійних покрівлях, повинна збирати воду не тільки з поверхні самої покрівлі, але і з гідроізоляційного килима під утеплювачем. Причому, якщо застосовується комбінований варіант експлуатованої покрівлі, необхідні два окремих водозбору: один - для тераси; другий, з посиленим гідроізоляційним шаром - для газону. Зрозуміло, в цьому випадку кожна з ділянок покрівлі повинна мати свою воронку.

 

 

 

Переклад - Буднет

http://www.vashdom.ru
Cтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer