You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

9 видів стінових матеріалів

27 Травня 2014

Будматеріали, з яких зводять стіни заміських будинків , з великою часткою умовності поділяються на дві великі групи: дерев'яні та кам'яні . Існує також група комбінованих матеріалів , що поєднують дерево і камінь , іноді з додаванням інших , синтетичних , матеріалів .

Дана класифікація не є офіційною і не охоплює все різноманіття стінових матеріалів в заміському житловому будівництві , але містить загальні відомості про найбільш популярних в нашому регіоні. У групу « кам'яні » за традицією прийнято включати матеріали, виготовлені з кераміки ( на основі глини , цегла) і різні бетони ( на основі цементу).

Загальне умовну назву «дерев'яні» може ставитися до всіх матеріалів , виготовленим на основі або із застосуванням дерева. Наприклад , стіни з дерев'яного каркаса з огороджувальними конструкціями з «сендвіч»- панелей.

Цегла

Цегла формують з суміші глини з добавками , а потім обпалюють. Із цегли можна зводити стіни складної конфігурації , викладати декоративні елементи фасаду. Цегляні стіни довговічні , міцні, вогнетривкі, не схильні до гниття і поразки комахами. Характеризуються великою тепловою інерцією , проте потребують утеплення , дозволяють використовувати залізобетонні плити перекриття , але вимагають масивного фундаменту , високої кваліфікації каменяра і піднімаються повільно.

Керамічні блоки виготовляють за схожою технологією . Це великоформатні вироби з великою кількістю вузьких наскрізних каналів , що з'єднуються по горизонталі за системою « виступ - паз ». На відміну від цегляної , для кладки потрібно менше розчину , а за рахунок більшого розміру блоків стіна зводиться швидше , але необхідний ретельний розрахунок кратності розмірів блоку розмірами будинку.

Бетон

Для створення бетонної ( монолітної ) стіни влаштовується опалубка із залізною арматурою всередині , в яку заливається рідкий бетон. Стіни з бетону міцні , але вимагають утеплення. Як утеплювач застосовується в тому числі незнімна опалубка . Вона може бути  з плит і блоків або пінополістирольною . Використовується також опалубка з бетонних і пінополістіролбетон блоків .

Керамзитобетон

Цей легкий бетон отримують з суміші цементу і заповнювача - керамзиту методом вібропресування. Використовується у вигляді блоків. Через високу зернистості блоки мають нерівності . Чим більше в суміші цементу , тим міцніше керамзитобетон , чим більше керамзиту - тим вище опірність теплопередачі , але нижче міцність .

Газобетон

Це найпоширеніший останнім часом легкий бетон , виготовляється з суміші цементу і піску , як газоутворювач служить алюмінієва пудра. У теплій вологій камері суміш спухає , піднімається і перетворюється в масив газобетону . Масив розрізається на блоки , які поміщаються до автоклавної піч, де гартуються водяною парою при тиску 8-12 атмосфер і температурі 200 ° С.

Газобетон легше цегли , що дозволяє споруджувати менш масивний фундамент. За рахунок пористості газобетонні блоки характеризуються високим опором теплопередачі , проте здатність абсорбувати вологу різко знижує їх теплотехнічні властивості . При будівництві необхідно враховувати гігроскопічність , наскрізні пори і невисоку міцність на вигин , а також інші особливості газобетону .

Пінобетон

Пінобетон отримують в результаті затвердіння розчину, що складається з цементу , піску , води і піноутворювача. Структура із замкнутими порами забезпечує знижену гігроскопічність порівняно з газобетоном . Пінобетон виготовляють і в заводських умовах , і на будмайданчику. У першому випадку він застосовується у вигляді блоків , у другому - в рідкому вигляді.

Колода

Стругання колода - стовбур дерева природною конусоподібної форми, з якого знята кора . При цьому віддаляються нерівності , але зберігається зовнішній твердий шар деревини.

Оциліндрована колода обробляється фрезою з наданням йому циліндричної форми. Воно технологічніше струганого .

Колода і брус використовують як природної вологості ( вище 20 %) , так і висушені .

Брус

Брус - вирівняне з чотирьох сторін колода . В якості стінового матеріалу використовують струганий і профільований брус . Бічні поверхні струганого бруса обробляються на верстатах до високого ступеня чистоти і не вимагають обробки . Профільований брус характеризується струганими бічними поверхнями і верхньої і нижньої з нарізаним « профілем » - системою поздовжніх шипів і пазів для щільного з'єднання вінців будинку .

Стругана і профільований брус частіше виготовляють з висушеної деревини , що , однак , не виключає розвитку тріщин і викривлення .

Стіни з деревини необхідно регулярно обробляти антисептиками для захисту від цвілі і гниття.

Клеєний брус

Вельми популярний у петербуржців клеєний брус отримують шляхом склеювання тонких і висушених дощок - ламелей з чергуванням напрямів деревних волокон в шарах. Клеєного бруса свойствена точна і незмінна геометрія , підвищена (в порівнянні з брусом з масиву ) міцність , а також відсутність обмежень по довжині , що важливо при будівництві великих приміщень . Якість клеєного бруса залежить від сировини , якості обробки ламелей , кількості склеюваних шарів , виду клею. Клеєний брус дорожче « масивного ».

Каркас

Словом «каркас» часто позначають панельно- каркасну технологію : несучу функцію виконує дерев'яний остов будинку з бруса або клеєного бруса (металеві або залізобетонні в заміському житловому будівництві майже не використовують) , а стіни являють собою тришаровий «сендвіч » із двох профільованих листів і внутрішнього шару утеплювача . Застосовують утеплювач з мінеральної вати , пінополістиролу , льоноволокна та ін

В принципі стіни у каркасного будинку можуть бути будь-якими : дерев'яними , газобетонними , скляними . Якщо каркас будинку « виведений » назовні , виходить ефектний фахверк .

Каркасні будинки шар за шаром зводять на будмайданчику , а також збирають з готових , зроблених на заводі панелей з вікнами і елементами комунікацій .

Технологія вважається однією з найдемократичніших за вартістю , але якість каркасного будинку залежить від утеплювача , гідро-і пароізоляції і пр.

 

 

Переклад - Буднет 

http://remont-39.ruCтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer