You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення

Натяжные потолки с любовью. Харьков

Категорія: Стелі підвісні, натяжні

Натягиваем быстро, профессиона ...»»

2020-07-08 01:34:49

Кондиционеры

Категорія: Настінні кондиціонери

Продажа кондиционеров Ведущих ...»»

2020-07-04 00:45:22

Продажа, монтаж, обслуживание кондиционеров!

Категорія: Віконні кондиціонери

Продажа, монтаж, обслуживание, ...»»

2020-07-03 16:46:51
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

4 типи фундаменту

16 Квітня 2014

Коли мова йде про фундаментах в індивідуальному житловому будівництві , навіть на форумах всезнаючих і всі вміють досвідчених самодіяльних будівельників наполегливо радять почати з консультації професіонала .

Тому ми наводимо лише загальну інформацію , яку не варто вважати покрокової інструкцією . Адже при остаточному виборі і розрахунку потрібно врахувати безліч вихідних даних , включаючи рельєф ділянки і грунти , архітектурний проект і площа майбутнього будинку , матеріал будівлі та її цільове призначення. Для розрахунку потрібно оцінити не тільки власну вагу будови , але і товщину снігового покриву на покрівлі , вага і місце розташування капітальної кам'яній печі , можливість прихованої прокладки інженерних комунікацій , ймовірність зміни площі або проекту будинку в ході будівництва. Тому нерідко проектувальники , грунтуючись на практиці , перестраховуються і відразу закладають фундамент з подвійним запасом міцності.

Крім чотирьох основних типів фундаментів застосовуються також комбіновані : свайно - стрічкові , свайно - плитні , столбчато - стрічкові . Комбінації дозволяють нівелювати недоліки фундаменту на точкових опорах , але при цьому заощадити на обсязі земляних робіт та бетону - за рахунок меншого заглиблення стрічки або плити. Оцінку економічності кожного варіанту краще довірити фахівцям .

Стовпи
 
Опорно-стовпчастий фундамент - найбільш дешевий і простий варіант , застосовується для самих легких будов , фактично для літніх садових будинків і госпбудівель .
Опори розташовують під усіма кутами будинку (лазні ) і в місцях з'єднання зовнішніх стін з внутрішніми . Стовпи розширюються донизу , утворюючи так звану підошву. Без підошви вони швидко і нерівномірно просідають .
Розрізняють стовпчасті фундаменти збірні з готових бетонних блоків , монолітні або викладені з цегли на цементному розчині. У перетині вони можуть бути як квадратними , так і круглими , залежно від опалубки або форми готових блоків. Для установки стовпів риють колодязі або траншеї з підсипанням з піску або щебеню на дні. Спочатку заливається або монтується підошва стовпа , потім сам стовп.
Перевага опорно- стовпчастого фундаменту - низька вартість. Недолік - невисокі характеристики. У Ленобласті такі фундаменти при замерзанні і відтаванні грунту зазвичай просідають нерівномірно.

Стрічка
 
Стрічковий фундамент - прокладена по периметру всього будинку , а також під всіма внутрішніми стінами будинку армована бетонна стрічка . Стрічкові фундаменти підрозділяються на мелкозаглубленние (до 50 см ) і заглиблення , залиті на глибину промерзання грунту ( в Ленобласті 140-150 см).
« Стрічки » бувають монолітні і збірні . У першому випадку в траншею встановлюється опалубка , потім монтується арматура і заливається рідкий бетон. Матеріалом для збірних фундаментів служать бетонні або залізобетонні блоки , які укладаються на розчин і скріплюються товстої сталевий дротом. Але скріплювати їх все одно доведеться рідким бетоном , який вимагає часу для затвердіння.
Стрічковий фундамент практично універсальний. Його застосовують при будівництві як невеликих дерев'яних споруд , так і великогабаритних кам'яних будинків. Він підходить для будь-яких грунтів .
Переваги стрічкових фундаментів : технологічна простота виконання , можливість використовувати як стіну підвалу , висока несуча здатність. Недоліки: необхідність застосування спецтехніки ( крана , самоскида , бетономішалки) для доставки на об'єкт і монтажу. Вартість стрічкового фундаменту залежить від заглиблення .

Палі
 
Фундамент палі влаштовують з групи паль , пов'язаних поверху плитою або балкою , званої ростверком ( бетонних, металевих , іноді їм може служити нижній вінець дерев'яного будинку).
Пальові фундаменти застосовують , коли треба «пройти» наскрізь верхні , слабкі , пухкі або насичені водою , шари грунту і спертися на більш міцний шар в глибині. Крім того , пальові фундаменти широко використовують в заміському житловому будівництві для економії витрат і часу на зведення будинку: конструкцію можна облаштувати за кілька днів.

Сваї для фундаментів заміських будинків виготовляють із залізобетону. Вони можуть бути бурозабівнимі ( в заміському житловому будівництві не використовуються) , буронабивними і гвинтовими . Технологія створення буронабивних пальових фундаментів передбачає буріння свердловини (можна ручним буром , але переважно спецтехнікою ) . У свердловину встановлюється арматура і заливається бетон.

У будівництві заміських будинків найбільш поширені гвинтові пальові фундаменти. Вони прості у виготовленні і дешевше буронабивних . Паля являє собою металеву трубу з звужується наконечником і різьбленням на кінці у вигляді ріжучої лопаті . За допомогою спеціальної техніки або м'язової сили будівельників палі вгвинчують в грунт , а потім підрізають , щоб вирівняти по висоті.

Технологія гвинтових паль дозволяє уникнути земляних робіт. У порожнину паль заливають бетон , який служить ще й антикорозійним покриттям зсередини. Зовні палі також потребують захисту від корозії , її якість визначає довговічність фундаменту. При укрученні паль ймовірність пошкодження зовнішнього антикорозійного покриття велика, тому для гвинтових пальових фундаментів особливо важливий якісний дренаж ділянки забудови .

Гвинтовий фундамент палі підходить для багатьох типів заміських будинків : брущатих і газобетонних , каркасних і модульних , лазень , дач і альтанок. Недоліки пальового фундаменту : неможливість використання на кам'янистому грунті , а також нерівномірне виштовхування паль. Однак горизонтальну стабільність фундаменту повинен забезпечувати ростверк .

Плита
 
Плитний , або монолітний , фундамент являє собою бетонну армоване підстава під всією площею будинку . Такий фундамент називають ще « плаваючим» , так як він рівномірно підводиться при замерзанні грунту і опускається по весні , захищаючи будинок від тріщин при горизонтальних і вертикальних переміщеннях грунту .

Монолітну плиту застосовують для капітальних будинків у тих випадках , коли інші види фундаментів не підходять через неоднорідних або слабких грунтів .
Це досить витратний варіант , у вартість входять земляні роботи (риття котловану , пристрій піщаної подушки ) , тепло -та гідроізоляція і витрати на будівельний матеріал і опалубку , а також на заливку і укладання арматури (металевий каркас роблять дворівневим ) . Плитний фундамент може обійтися дешевше стрічкового , оскільки в порівнянні з заглибленим стрічковим фундаментом глибина виїмки грунту менше.

Товщину плити , арматури і марку бетону допоможе вибрати фахівець. У більшості випадків можна не проводити геологічні вишукування , оскільки масивне бетонну основу забезпечить високу стійкість будь споруді : цегельному , керамзитобетон або газобетону дому , а також каркасних будинків на рухливих грунтах . Плитний фундамент довговічний, а крім того , забезпечує можливість внутрішнього перепланування .
 
 
Переклад - Буднет
http://remont-39.ru/


Cтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer