You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення

Деревянная вагонка от производителя СК Комфорт, Киев

Категорія: Дерев'яне будівництво

В компании СК Комфорт вы может ...»»

2020-05-22 23:23:56

вініл на підлогу

Категорія: Будівельно-монтажні роботи

продаж вінілової підлоги https ...»»

2020-05-04 23:08:30

паркет

Категорія: Підлоги, стелі, стіни

продаж паркету в інтернет мага ...»»

2020-05-04 23:07:08
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

Чого не вистачає покрівлі? Елементи безпеки

02 Квітня 2014

Сучасна покрівля для заміського житла повинна бути не тільки надійною і довговічною , а й у всіх відносинах безпечною. З цим ніхто не сперечатиметься , проте випадки , коли домовласники , монтуючи дах , в цілях економії абсолютно «забувають» про елементи безпеки , - не така вже й рідкість.

Чи так вже важливо , насправді , застосовувати на покрівлі різні додаткові пристосування і про що необхідно потурбуватися насамперед ? Спробуємо розібратися.

Сніг - не проблема!

Зими у нас бувають суворі , тому вже чого- чого , а снігу на нашіхх просторах в зимовий час вистачає . Як і на дахах наших будинків. І хоча видали сніг представляється легким білою ковдрою , живописно покриває покрівлю , необхідно пам'ятати , що важить таке « ковдру » чимало.

Згідно з вимогами СНиП , покрівля повинна витримувати вагу снігового покриву від 80 кг/м2 до 500 кг/м2, залежно від регіону. Вже при товщині снігового покриву в 10 см навантаження може становити від 8 до 50 кг/м2. Виходячи із загальної площі даху неважко підрахувати : вага сніжної «шапки » навіть на невеликому котеджі може дорівнювати кільком тоннам , які в разі падіння на голову людини не обіцяють нічого хорошого. Не додає оптимізму і той факт , що під дією піднімається зсередини будинку теплого повітря сніг на даху поступово тане, а потім перетворюється на товсту крижану кірку.

У випадку обвалення сніжної шапки вона не тільки може пошкодити паркан або стояв поряд із будинком автомобіль , а й травмувати людину . На жаль , подібні випадки відбуваються щорічно : зійшли з покрівлі сніг з льодом ламають дерева , псують присадибне майно , а часом завдають відчутної шкоди здоров'ю самих домовласників або їх гостей.

Очевидно , для запобігання нещасних випадків і різних неприємностей кількість снігу на даху необхідно постійно контролювати , але яким чином ? Враховуючи, що приватні будинки , як правило , мають покрівлю скатних типу , періодично очищати її від снігового покриву досить важко й просто небезпечно. Можна, звичайно , використовувати спеціальні покрівельні системи антиобледеніння , але метод цей хоча і ефективний , але все ж досить витратний.

« Оптимальним рішенням для приватних будинків є застосування трубчастих снегозадержателей , - коментує Андрій Мальцев , керівник департаменту покрівельних систем компанії Метал Профіль , найбільшого вітчизняного виробника фасадних і покрівельних систем . - Їх конструктивні особливості дозволяють запобігти лавиноподібний схід при нагромадженні великих снігових мас або їх підтаванні , сніг сходить з даху малими порціями , а це абсолютно безпечно ». Таким чином , вирішуються відразу дві проблеми: покрівля позбавляється від зайвої ваги , а падає з даху сніг перестає бути загрозою.

Крім трубчастих на ринку зустрічаються й інші види снегозадержателей , тому потрібно пам'ятати , що ефективність у них різна. Так , наприклад , пластинчасті снегозадержатели не розраховані на великі навантаження і призначені для покрівель з ухилом не більше 30 ° : такі пристосування застосовують в малосніжних областях країни.

Гратчасті снігові бар'єри є швидше декоративним елементом даху . Вони ефективно утримують дрібні шматки льоду , однак при рясних снігопадах решітка часто не витримує великої маси скупчення снігу і відривається разом з карнизом і водостоками. Взагалі , є думка , що грати і не є снігозатримувачами : в Європі їх традиційно використовують на покрівлях з натуральної черепиці для захисту від падіння окремих плиток або осколків.

Найбільш ефективним засобом , як вже було сказано вище , вважається снегозадержатель трубчастого типу. Він являє собою дві металевих труби , які за допомогою спеціальних кронштейнів монтуються по периметру покрівлі над входами в будинок , мансардними вікнами , якщо необхідно ( при великій протяжності ската ) - в 2 і більше рядів. Як правило , подібні снігові бар'єри виробляються з оцинкованої сталі з порошковим забарвленням , що забезпечує високу якість виробу , його надійність і довговічність.

«Порівняно з іншими видами снегозадержателей трубчасті снігові бар'єри , мабуть , є оптимальним рішенням для умов справжньої російської зими , - говорить Андрій Мальцев. - Якщо подібні бар'єри були підібрані з урахуванням місцевого клімату та особливостей конкретної покрівельної системи , то можна бути впевненим у тому , що вони будуть успішно справлятися зі своїм завданням. Краще рішення - замовити їх там же , де купувалася покрівля ».

Головне - безпека!

Навіть якщо не займатися ручним очищенням даху від снігу , необхідність пересуватися по ній періодично все одно виникає , і не тільки під час монтажу або ремонту покрівельного покриття. Зазвичай домовласники починають це розуміти вже протягом першого року експлуатації свого нового заміського житла. Лізти на дах доводиться з різних причин: щоб встановити або налаштувати антену , зробити дрібний ремонт даху , очистити водостоки від природного сміття , перевірити димохід. Будь-які роботи на висоті - небезпечні, особливо якщо мова йде про скатної покрівлі .

« Дах на нашому будинку крута і слизька , - розповідає простий домовласник Павло Гранкін , - тому лізти на неї без страховки досить ризиковано . А страховка така : обв'язували мотузкою , перекидаєш її через будинок і як-небудь закріплюєш або ж даєш комусь тримати . У кожному разі - справа ненадійна ». Користуватися подібними методами дійсно не варто. Набагато простіше придбати і встановити спеціальні елементи безпеки покрівлі ( Ебк ) . Бажано - ще до того , як в цьому виникне гостра необхідність.

« Підбираючи Ебк в магазинах або на будівельних ринках , важливо розуміти , що далеко не всі з цих пристосувань за своєю конструкцією та способом кріплення підходять саме для вашого типу покрівлі , - пояснює Андрій Мальцев ( Метал Профіль ) . - Тому має сенс комплектувати покрівлю такими елементами безпеки , які були спроектовані і вироблені саме для неї . Якість « рідний» продукції завжди гарантується виробником ».

До елементів безпеки покрівлі , крім снегозадержателей , відносяться покрівельні огородження , стінові та покрівельні драбини , а також перехідні містки.

Покрівельна огорожа має відрізнятися підвищеними характеристиками міцності , оскільки його призначення - витримувати в екстрених випадках велике навантаження і запобігати падінню людей. Встановлюється в обов'язковому порядку на будівлях, що мають висоту до карниза більше 7 м , тобто Триповерховий котедж знадобиться обов'язково . Втім, і на двоповерховому хоч і не є обов'язковим , але зайвим теж не буде. Огорожа монтується вище карнизного свеса по всьому периметру покрівлі. Для кріплення потрібна суцільна обрешітка , тому прийняти рішення про встановлення огорожі необхідно ще до монтажу покрівельного покриття.

Стінові та покрівельні драбини потрібні для зручного доступу на дах і безпечного пересування по ній : до димохідної трубі , антенам , мансардним вікнам , до будь-яких інших об'єктів або пристроям , нужденним в регулярному обслуговуванні. В екстрених випадках (наприклад , при пожежі ) сходи можуть забезпечити безпечну евакуацію людей з верхніх поверхів і з мансарди.

Стінну сходи необхідно встановлювати таким чином , щоб верхня ступінь знаходилася на рівні карниза , в іншому випадку доступ на дах може виявитися скрутним.

Покрівельні драбини закріплюють за допомогою кронштейнів , які , в свою чергу , кріпляться до обрешітки через дахове покриття болт - шурупами. Попередньо під кронштейн встановлюється гумова прокладка. Верхню секцію кріплять під коник , до коньковому брусу , за допомогою кронштейнів.

Перехідні містки застосовуються для переміщення від сходів, мансардного вікна або люка в покрівлі до димаря , антени та іншим покрівельним елементам , що вимагають обслуговування . Такі містки встановлюють поперек скатів , але в деяких випадках , при невеликому ухилі покрівлі , вони можуть кріпитися і вертикально , у напрямку до коника . Довжину містків можна регулювати за допомогою стикувальних елементів , що забезпечують з'єднання секцій.

Завдяки гратчастого покриттю , через яке безперешкодно проходять сніг і вода , пересуватися по містку цілком безпечно навіть під час сильного снігопаду або дощу.

Слід розуміти , що до якості матеріалу , з якого виготовляються елементи безпеки покрівлі , пред'являються особливі вимоги. « Всі деталі повинні бути оцинковані і пофарбовані , завдяки цьому вони будуть володіти антикорозійними властивостями » , - пояснює Андрій Мальцев.

Снігозатримувачі , сходи , перехідні містки та покрівельні огорожі є невід'ємною частиною покрівельної системи . Вони дозволяють зробити життя в будинку по -справжньому безпечною, максимально полегшують обслуговування як самого даху , так і розташованих на ній об'єктів різного призначення. Купувати всі перераховані елементи безпеки найкраще в комплекті з покрівельним покриттям , оскільки тільки в цьому випадку можна бути впевненим у їх надійності.

 

Переклад - Буднет

http://remont-39.ru/Cтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer