You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення

шо

Категорія: Алмазний інструмент

продаю алмазы в майнкрафте)))) ...»»

2020-09-21 15:48:16

Промислові бетонні підлоги

Категорія: Бетонні роботи

ТОВ "Аспект Інвестбуд" пропону ...»»

2020-09-21 12:32:34

Металлочерепица, блок-хаус

Категорія: Ізоляційні матеріали

Компания Евродах реализует кро ...»»

2020-09-17 22:30:48
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

Докладний приклад реєстрації фізичної особи – підприємця

31 Грудня 2001

Фізична особа – підприємець (ФОП)

В цій статті порозкладається приклад реєстрації фізичної особи – підприємця.

Інші використовуємі визначення:

- Суб'єкт підприємницької діяльності – фізична особа (СПД-фо);

- Приватний підприємець (ПП).

Загальні положення

Фізична особа може бути зареєстрована як підприємець лише за місцем своєї прописки, але діяльність може проводити на всій території України без обмежень.

Фізична особа — підприємець несе відповідальність за свою діяльність всім свої майном.

Фізична особа може бути зареєстрована як підприємець після досягнення нею 18-річного віку, тобто з моменту, коли наступає повна цивільна дієздатність – здатність самостійно набувати для себе прав, створювати для себе обов’язки і нести відповідальність за їх невиконання.

Згідно законодавства, цивільна дієздатність може бути набута особою до досягнення 18-річного віку:

- в разі реєстрації шлюбу;

- в разі запису неповнолітньої особи матір’ю чи батьком дитини.

Якщо неповнолітня особа досягла 16-років і працює за трудовим договором або висловила бажання займатися підприємницькою діяльністю їй також може бути надана повна цивільна дієздатність.

ФОП можуть застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку і звітності, що значно полегшує ведення підприємницької діяльності. У разі сплати єдиного податку ФОП сплачує щомісячно максимально 200 грн. і половину цієї суми за кожного найманого працівника, якщо вони є.

Переваги та недоліки здійснення підприємницької діяльності

Фізична особа – підприємець:

1. Може бути зареєстрований лише за місцем прописки у паспорті.

2. Несе відповідальність за свою діяльність всім своїм майном.

3. Перебуваючи на єдиному податку зобов’язаний щомісячно його сплачувати незалежно від того чи проводиться фактично підприємницька діяльність. Для того, щоб податок без фактичної підприємницької діяльності не сплачувати необхідно перейти на загальну систему оподаткування, обліку і звітності.

4. Може працювати без печатки і рахунку, має право отримувати від клієнтів готівку без ліміту і без касового апарату.

 

Реєстрація фізичної особи – підприємця

1. Крок перший – державна реєстрація

Місце проведення державної реєстрації фізичних осіб – підприємців

Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону [1] Державна реєстрація фізичних осіб — підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцем проживання фізичної особи – підприємця.

Перелік документів

Відповідно до п. 1 ст. 42 Закону [1] для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем та має ідентифікаційний номер, або уповноважена нею особа (далі — заявник) повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу державному реєстратору за місцем проживання такі документи:

- заповнену реєстраційну картку (Форма № 10) на проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця;

- копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов'язкових платежів;

- документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця (копія квитанції, виданої банком, або копія платіжного доручення з відміткою банку).

Перед початком реєстрації підприємець повинен визначити види діяльності якими він буде займатись, та внести їх в реєстраційну картку (Форма № 10). Види діяльності вибирають відповідно до КВЕД — Класифікатора видів економічної діяльності. Краще вибрати не один вид діяльності а відразу декілька, для того щоб пізніше не довелося вносити зміни до державного реєстру при зміні виду діяльності.

Усі документи повинні бути викладені державною мовою.

Відповідно до п. 4 ст. 42 Закону [1] якщо документи для проведення державної реєстрації подаються заявником особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт.

Уповноважена особа повинна пред'явити свій паспорт та документ, що засвідчує її повноваження.

Відповідно до п. 3 ст. 43 Закону [1] строк державної реєстрації фізичної особи — підприємця не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів.

Вартість реєстрації

Відповідно до п. 1 ст. 10 Закону [1] За проведення державної реєстрації справляється реєстраційний збір у розмірі два неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 34 грн. 00 коп. — за проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Документ

Відповідно до п. 4 ст. 43 Закону [1] свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця повинно бути оформлено державним реєстратором і видано (надіслано рекомендованим листом) заявнику не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Відповідно до п. 5 ст. 43 Закону [1] державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації фізичної особи — підприємця зобов'язаний передати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця для взяття фізичної особи — підприємця на облік.

2. Крок другий – взяття на облік в податковій інспекції

Місце взяття на облік фізичних осіб – підприємців

Відповідно до п. 5.1. ст 5 Порядку [5] взяття на облік фізичної особи — підприємця здійснюється за місцем проживання такої особи відповідним органом державної податкової служби на підставі відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Перелік документів

Відповідно до п. 5.3. ст 5 Порядку [5] на бажання фізичної особи — підприємця, стосовно якої до органу державної податкової служби за її місцем проживання не надійшли відомості від державного реєстратора, узяття такої особи на облік може бути здійснене органом державної податкової служби, якщо така особа подає до органу державної податкової служби:

- заяву за формою № 5-ОПП;

- копію свідоцтва про державну реєстрацію.

Одночасно з поданням заяви платником податків — фізичною особою — підприємцем пред'являється оригінал такого свідоцтва.

Строк узяття на облік

Відповідно до п. 5.4. ст 5 Порядку [5] узяття на облік фізичної особи — підприємця органом державної податкової служби провадиться не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей від державного реєстратора чи заяви від платника податків.

Документ

Відповідно до п. 4,17 ст 4 Порядку [5] після взяття платника податків на облік орган державної податкової служби формує довідку про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП. Така довідка надсилається платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків чи уповноваженій особі платника податків в органі державної податкової служби.

3. Крок третій — взяття на облік платника страхових внесків до пенсійного фонду (ПФ)

Відповідно до ст. 14 Закону [2] страхувальниками є: роботодавці: фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб — суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Місце взяття на облік фізичних осіб – підприємців

Відповідно п. 4 ст. 15 Закону [2] взяття на облік до Пенсійного фонду страхувальників здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей територіальними органами Пенсійного фонду.

Документ

Відповідно п. 5 ст. 15 Закону [2] повідомлення про взяття на облік страхувальника як платника страхових внесків надсилається страхувальнику наступного робочого дня з дня взяття на облік.

4. Крок четвертий – взяття на облік страхувальника в Фонді загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (ФССВБ)

Відповідно ст. 4 Закону [3] взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців здійснюється Фондом на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.

Роботодавці набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття: фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, - з дня укладення трудового договору (контракту) з найманим працівником.

Відповідно п. 2 Порядку [6] укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.

Відповідно п. 3 Порядку [6] при реєстрації трудового договору сторони повинні подати такі документи: фізична особа, суб'єкт підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму працівників — паспорт, свідоцтво про реєстрацію підприємницької діяльності, довідку відповідної державної податкової адміністрації про ідентифікаційний код;

Документ

Повідомлення про взяття на облік роботодавця як платника страхових внесків надсилається роботодавцю наступного робочого дня з дня взяття на облік.

5. Крок п'ятий – взяття на облік страхувальника Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФССТВП)

Відповідно ст. 10 Закону [4] взяття на облік Фондом соціального страхування від нещасних випадків юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.

Обов'язкове страхування від нещасного випадку Роботодавці набувають статусу страхувальників: фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, - у день одержання робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування від нещасних випадків у встановленому порядку від органу державної служби зайнятості повідомлення про реєстрацію трудового договору (контракту) між фізичною особою — підприємцем та найманим працівником;  Добровільне страхування від нещасного випадку Відповідно ст. 11 Закону [4] добровільно від нещасного випадку у Фонді соціального страхування від нещасних випадків можуть застрахуватися громадяни — суб'єкти підприємницької діяльності. Документ Повідомлення про взяття на облік роботодавця як платника страхових внесків та страхове свідоцтво надсилаються роботодавцю наступного  робочого дня з дня взяття на облік.

6. Крок шостий – постановка на облік платником страхових внесків у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (ФССНВ)

Місце взяття на облік фізичних осіб – підприємців

п. 3.1. Інструкції [7] передбачено, що взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням (місцем проживання) суб'єктів господарювання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», не пізніше наступного робочого дня з дня фактичного отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.

Відповідно до ст. 2 Інструкції [7] платниками страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є: фізичні особи — підприємці і фізичні особи, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю.

п. 3.3. Інструкції [7] передбачено, що роботодавці — фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, набувають статусу страхувальників у день одержання робочим органом виконавчої дирекції Фонду в установленому порядку від органу державної служби зайнятості повідомлення про реєстрацію трудового договору (контракту) між фізичною особою — підприємцем і найманим працівником.

п. 3.6. Інструкції [7] передбачено, що особи, перелічені в пункті 2,5 Інструкції (що не використовують найману працю), для набуття ними статусу добровільно застрахованої особи укладають з робочими органами виконавчої дирекції Фонду за місцем проживання типовий договір про добровільну участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності (далі — Договір) та подають завірені в установленому законодавством порядку або відповідальною особою робочого органу виконавчої дирекції Фонду копії таких документів:

- свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи — підприємця або іншого документа, що підтверджує право на здійснення відповідної діяльності;

- довідки про присвоєння ідентифікаційного номера з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов'язкових платежів або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку у паспорті);

- пенсійного посвідчення (для інвалідів);

- паспорта;

- платіжного документа про сплату першого страхового внеску.

Зазначені особи вважаються застрахованими з дня, який настає за днем укладення Договору.

7. Крок сьомий — отримання довідки з статистики

Необхідність отримання довідки з статистики при здійсненні підприємницької діяльності фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності вирішує особисто, в залежності від специфіки його діяльності. Так при здійсненні діяльності що підлягає ліцензуванню, довідка може бути надана до органів на які покладено завдання ліцензування певних видів діяльності юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Установа що видає довідку

Обласні, міські, районні Управління статистики.

Документ

Органи статистики видають довідку про взяття на облік.

В довідці з статистики зазначаються види діяльності відповідно до КВЕД — Класифікатора видів економічної діяльності.

За видачу довідки стягується плата.

8. Крок восьмий — виготовлення печатки та штампу

Питання використання печатки або штампу при здійсненні підприємницької діяльності фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності вирішує особисто, в залежності від специфіки його діяльності.

Невикористання СПД – фізичними особами печаток – це правило ділової практики, дане питання остаточно не врегульоване законодавством. Законодавство України не містить прямих норм, які б передбачали обов’язок СПД – фізичних осіб мати печатки.

8,1 Отримання дозволу на виготовлення печаток та штампів.

Установа що видає дозвіл

Порядок видачі дозволів на виготовлення печаток і штампів затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 1999 року № 17, відповідно до якого дозвіл на виготовлення печатки видається у дозвільній системі міськрайорганами внутрішніх справ.

Відповідно п. 1.3.1. ст. 3 Інструкції [8] для отримання дозволу фізичною особою-підприємцем потрібно:

Для одержання дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів підприємці-громадяни подають в органи внутрішніх справ заяву, де вказують:

а) кількість печаток та штампів, які передбачається виготовити;

б) уперше чи ні виготовляються печатки та штампи (при виготовленні печаток не вперше зазначається підстава їх виготовлення);

в) місцезнаходження;

г) особа, відповідальна за отримання дозволу на виготовлення печаток і штампів, її прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані;

ґ) прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані керівника або уповноваженої ним особи, що подає клопотання до органу внутрішніх справ з якого часу в займаній посаді;

д) про перереєстрацію особи (у разі такої), отримання дубліката свідоцтва про реєстрацію та з чим це пов'язано, існування непорозумінь щодо користування печатками і штампами (несвоєчасна передача від одного керівника іншому, розгляд справ щодо користування печатками в судових інстанціях тощо). У разі відсутності таких даних це також відображається в заяві.

Повноваження керівника юридичної особи засвідчуються довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

До заяви долучаються:

суб'єктами підприємницької діяльності:

а) копія свідоцтва про державну реєстрацію, нотаріально завірена, якщо інше не передбачено законом;

б) зразки (ескізи) печаток, штампів — у двох примірниках, затверджені фізичною особою — підприємцем;

в) громадяни-підприємці — копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків;

г) платіжні доручення або квитанції про оплату послуг, пов'язаних з видачею дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, надаються в усіх випадках.

Плата за отримання дозволу:

81 грн. 00 коп. — отримання дозволу на виготовлення печатки та штампу;

9 грн. 00 коп. — консультація.

Документ

Протягом трьох робочих днів із дня одержання документів орган внутрішніх справ зобов'язаний видати дозвіл на виготовлення печаток і штампів суб'єкту підприємницької діяльності або надати письмову відмову із зазначенням причин, які обумовлюються законодавством України.

Та оскільки послуги дозвільної системи за видачу дозволів на печатки і штампи платні, цей термін можна скоротити, сплативши потрійний розмір від вартості послуг дозвільної системи.

Відповідно до п. 3.1.8. ст. 3 Інструкції [8] органи внутрішніх справ на зворотному боці оригіналу свідоцтва про державну реєстрацію, іншого документа, який свідчить про легалізацію, який подається до органів внутрішніх справ при отриманні дозволу, ставлять штамп про видачу дозволу на право виготовлення певної кількості печаток і штампів, який засвідчується підписом працівника дозвільної системи і скріплюється печаткою з відбитком «Дозвільна система», після цього документ повертається його власнику.

Відповідно до п. 3.1.14. ст. 3 Інструкції [8] оформлений дозвіл видається керівникам підприємств, установ, організацій, господарських чи інших об'єднань, а також громадянам або уповноваженим ними особам під розписку, після пред'явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.

9. Крок дев'ятий — відкриття рахунка в банку

Питання відкриття банківських рахунків при здійсненні підприємницької діяльності фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності вирішує особисто, в залежності від необхідності здійснення безготівкових розрахунків.

Для відкриття рахунків фізичні особи-підприємці надають наступні документи:

1. заява про відкриття поточного рахунка встановленого зразка, підписана підприємцем;

2. копія свідоцтва про державну реєстрацію підприємця органом виконавчої влади, іншим органом, уповноваженим здійснювати державну реєстрацію, завірена нотаріально або органом, що його видав;

3. копія документа, що підтверджує взяття підприємця на податковий облік, завірена податковим органом, нотаріально або уповноваженим працівником банку;

4. копію документа, що підтверджує реєстрацію підприємця у відповідному органі Пенсійного фонду України;

5. картка зі зразками підписів, що завіряються підписом уповноваженого працівника банку або нотаріально;

6. копія страхового свідоцтва, що підтверджує реєстрацію підприємця у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (завірена нотаріально або органом, що його видав, чи уповноваженим працівником банку) (подається, якщо підприємець використовує найману працю).

Рахунки фізичним особам-підприємцям відкриваються за умови надання паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу.

Перелік використаних нормативних актів:

1. Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15.03.05 р. № 755-IV;

2. Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” вiд № 1058-IV 09.07.2003 р.;

3. Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-III від 02.03.2000 р.;

4. Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” № 1105-XIV від 23.09.1999 р.;

5. Порядок обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів) затверджений Наказом Державної Податкової Адміністрації України № 80 від 19.02.1998 р.;

6. Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики № 260 від 08.06.2001 р.

7. Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України затверджена Постановою Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань № 36 від 12.07.2007 р.

8. Інструкція про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 17 від 11 січня 1999 року.


Cтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer