You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

Як грамотно залити стяжку

06 Березня 2012

стяжка.jpgСтяжка - це бетонна поверхня безпосередньо під підлоговим покриттям. Від її якості залежить і якість самого покриття. Тому перед укладанням будь-яких покриттів - паркету, лінолеуму, ковроліну і ін - Необхідно перевірити якість стяжки і при необхідності провести її ремонт або заміну.

Необхідність ремонту стяжки виникає тоді, коли вона має різні дефекти, нерівності, тріщини, вибоїни і локальні руйнування. Якщо поверхня стяжки далека від горизонтальної або має значні дефекти, руйнування або розшарування, то її видаляють повністю і укладають нову.

Після видалення старої стяжки видаляють її залишки, бруд і пил, а поверхню перед укладанням нової грунтують. Грунтовка містить в'яжучі компоненти, які забезпечують хороше і надійне зчеплення стяжки з бетонною плитою. В іншому випадку після настилу підлоги в процесі експлуатації можливі виникнення нерівностей, скрип і локальне відшаровування покриття підлоги.

Створення стяжки включає три основних етапи: виставлення маячків, приготування і заливка розчину і процес схоплювання.

Виставлення маячків

бетон.jpgМаячки - це звичайно металеві напрямні, по яких вирівнюється поверхня стяжки за допомогою спеціальної вирівнюючої рейки - правила. Верхня поверхня маячків повинна бути рівною і горизонтальною по обох напрямках приміщення. Найчастіше маячки виготовляють з металевих труб або профілів. Вони повинні бути досить жорсткими і не прогинатися під власною вагою і вагою укладається між ними бетонного розчину.

Зазвичай маячки встановлюються уздовж довгої стіни приміщення паралельно один одному. Відстань між ними роблять рівним 900-1000 мм, який не повинен перевищувати довжини рейки-правила. Верхня поверхня маячків збігається з майбутньою поверхнею підлоги.

Встановлюються маячки найпростіше за допомогою сталагмітиків з густого розчину, що укладаються під ними на бетонну основу, рідше - за допомогою спеціальних гвинтів регулювання по висоті. Важливо, щоб вся конструкція була досить жорсткою і не зсувалася в процесі розрівнювання розчину. Вирівнюють маячки за допомогою довгого рейкового рівня.

Приготування і заливка розчину

Розчин для кращої якості перемішування готується за допомогою пневмонакопичувача розчинонасосів. Зайва кількість води в розчині хоч і підвищує його плинність, але знижує міцність стяжки. Розчин заливається в простір між маячками і розрівнюється правилом. Час використання розчину не повинна перевищувати 1,5-2 години. Приготований за раз розчин повинен бути використаний повністю, не залишаючи надлишків «на потім».

Час заливки стяжки в одному приміщенні не повинно перевищувати одного дня. Неприпустимо частину приміщення залити в один день, а решту в інший. Це може привести до подальшого розтріскування стяжки.

Схоплювання стяжки

Зважаючи на значний обсяг бетону стяжки час її схоплювання повинно бути не менше 7-10 днів. Для забезпечення достатньої міцності і відсутності подальшого розтріскування протягом усього цього часу стяжку необхідно не рідше 2 разів на день змочувати водою, не допускаючи її висихання.

Маячки витягують з стяжки через два-три дні, поверхня в поглибленнях грунтують і заповнюють свіжоприготованим розчином. Необоротні процеси схоплювання, що протікають у розчині, вимагають обов'язкової наявності води. Кращим рішенням, якщо дозволяють терміни, буде залишення вологою стяжки дня через три на 2 тижні під шаром поліетиленової плівки.

 

 

Переклад - Буднет

http://www.stenovoy.ru/Cтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer