You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

Плити перекриття

27 Лютого 2012

Види плит перекриття

види плит.jpgПлити перекриття - це найбільш поширені залізобетонні конструкції, які застосовуються для влаштування міжповерхових перекриттів як малоповерховому, так і висотному житловому будівництві. При виробництві плит використовують бетон важких марок, легкий конструкційний бетон щільної структури, а також щільний силікатний бетон.
Плити перекриття, що працюють на вигин, виготовляють з попереднього напруженого залізобетону, а для підвищення звукоізоляційних властивостей і зниження маси в плитах роблять порожнечі.

Для зменшення витрат матеріалів та зменшення їх власної ваги, плити перекриттів виготовляють полегшеними (пустотними) або ребристими.
Це досягається двома способами: видалення бетону з слабонапряженних зон або застосування легких і комірчастих бетонів.
Загальний принцип проектування плит перекриттів будь-якої форми поперечного перерізу полягає у видаленні більшого обсягу бетону з розтягнутої зони зі збереженням вертикальних ребер, що забезпечують міцність елемента по похилому перерізу.

Як правило, найбільш економічні панелі з овальними порожнечами, але вони складні у виробництві, тому в сучасному будівництві найбільшого поширення набули багатопустотні панелі з круглими порожнечами. Застосування знаходять також і ребристі і суцільні плити.
Пустотні і суцільні плити, що дозволяють створити гладкі стелі, застосовують для житлових і цивільних будинків, ребристі панелі ребрами вниз - для промислових будинків з нормативними навантаженнями понад 5 кН / м ².

Форми поперечного перерізу плит перекриттів

За формою поперечного перерізу плити бувають:

* З овальними, круглими і вертикальними порожнечами,
* Ребристі з ребрами вгору (з пристроєм чистої підлоги по ребрах)
* Ребристі з ребрами вниз,
* Суцільні.

Плити ребрами вверх при відносно малій наведеної товщині бетону 8 см менше індустріальний, так як при їх використанні потрібно пристрій настилу під поли. В результаті вартість перекриття виявляється більш високою.
В ребристих панелях ребрами вниз П-подібних наведена товщина бетону 10,5 см, витрата сталевої арматури на 1 м ² площі становить 8,3-21,5 кг в залежності від тимчасового навантаження.

плити перекриття.jpgРозміри плит перекриття

Довжина збірних панелей змінюється від 2,8 до 6,4 метрів, іноді і більше, ширина сягає 3,2 м, а висота пустотних панелей 0,22 м.
Важливими показниками економічності панелей є наведена товщина бетону. У плитах з порожнечами мінімальна товщина полиць 25-30 мм, 30-35 мм ребер, в ребристих плитах з ребрами вниз товщина полиці (плити) 50-60 мм. При заданій довжині плит різних типів ширину їх приймають такою, щоб отримати градації маси, що не перевищують вантажопідйомність монтажних кранів 3-5 т, а іноді й більше. Плити шириною 3,2 м при прольоті 6 м перекривають цілком житлову кімнату, маса таких плит з пустотами складає 5-6 т.

Армування плит перекриття

Панелі армуються зварними сітками і каркасами. Останні встановлюються в ребрах і стінках між пустотами. Оскільки висота панелей порівняно мала, а збільшувати її недоцільно, то армування як правило встановлюється з розрахунку за деформаціями. З метою зменшення деформативності панелей і витрати стали, робочу арматуру розтягнутої зони виготовляють з високоміцних сталей і піддають попередньому напрузі. Для попередньо напружених плит застосовують бетон класу В15, В25, для плит без попереднього напруження - бетон класу В15, В20.

 

Переклад - Буднет

http://www.stenovoy.ru/Cтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer