You should have Flash Player
installed on your computer

Навігатор
Пошук по сайту
Google пошук по сайту
Пошук по сайту
Ютонг
Останні оголошення

Відкатні ворота з декоративною вставкою

Категорія: Огорожі

Головне достоїнство розсувних ...»»

2019-09-18 22:58:31

,Відкатні ворота з профнастилу

Категорія: Огорожі

Головне достоїнство розсувних ...»»

2019-09-18 22:57:45

Відкатні ворота в стилі ранчо

Категорія: Огорожі

Головне достоїнство розсувних ...»»

2019-09-18 22:56:37
You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer

Стаття 322. Відповідальність за порушення договору підряду на капітальне будівництво

23 Жовтня 2009

1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за договором підряду на капітальне будівництво винна сторона сплачує штрафні санкції, а також відшкодовує другій стороні збитки (зроблені другою стороною витрати, втрату або пошкодження її майна, неодержані доходи) в сумі, не покритій штрафними санкціями, якщо інший по¬рядок не встановлено законом.
2. Недоліки, виявлені при прийнятті робіт (об'єкта), підрядник зобов'язаний усунути за свій рахунок у строки, погоджені з замовником. У разі порушення строків усунення недоліків підрядник несе відповідальність, передбачену договором.
3. Позовна давність для вимог, що випливають з неналежної якості робіт за догово¬ром підряду на капітальне будівництво, визначається з дня прийняття роботи замовни¬ком і становить:
один рік- щодо недоліків некапітальних конструкцій, а у разі якщо недоліки не могли бути виявлені за звичайного способу прийняття роботи -два роки;
три роки - щодо недоліків капітальних конструкцій, а у разі якщо недоліки не могли бути виявлені за звичайного способу прийняття роботи - десять років;
тридцять років - щодо відшкодування збитків, завданих замовникові протиправни¬ми діями підрядника, які призвели до руйнувань чи аварій.
4. У разі якщо договором підряду або законодавством передбачено надання гарантії якості роботи і недоліки виявлено в межах гарантійного строку, перебіг строку позовної давності починається з дня виявлення недоліків.

1. Способом забезпечення належного виконання договору підряду на капітальне будів¬ництво, як і будь-якого іншого господарського договору, є загроза настання негативних на¬слідків для порушника договірних зобов'язань у формі відповідальності, що зазвичай засто¬совується в договірних відносинах, — стягнення залікової неустойки у розмірі, встановле¬ному законом та/або договором, та відшкодування збитків у частині, не покритій неустой¬кою. При цьому відшкодуванню підлягають не лише прямі збитки (зроблені другою сто¬роною витрати, втрата або пошкодження її майна), а також неодержані доходи, якщо інше не встановлено законом.
2. Невиконання підрядником обов'язку усунення за власний рахунок недоліків, виявле¬них при прийнятті робіт (об'єкта), в погоджені із замовником строки також тягне для нього (підрядника) відповідальність, передбачену договором. Відсутність у договорі відповідних положень (про форму відповідальності за неусунення підрядником зазначених недоліків) не звільняє його від загрози стягнення на вимогу замовника відшкодування завданих таким невиконанням збитків - відповідно до загального принципу, закріпленого частиною 3 стат¬ті 216 ГК.
3. Капітальне будівництво має свою специфіку. Вона полягає у характері самих робіт (їх складність, значний/великий обсяг), властивостях об'єкта будівництва (значна частина його конструкцій після виконання відповідного комплексу робіт стає недоступною для візуально¬го огляду; завершена будівництвом споруда зазвичай призначається для тривалих строків експлуатації), складності контролю з боку замовника за виконанням робіт (і відповідно - за дотриманням вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил) то¬що. Усе це створює значні можливості для зловживань з боку підрядника, що порушують встановлені вимоги стосовно якості будівництва (будівельних та пов'язаних з ними робіт). Відтак, з метою захисту інтересів замовника частина 3 коментованої статті встановлює спеціальні строки позовної давності для застосування відповідальності (зазвичай у формі відшкодування збитків). При визначенні тривалості цих строків враховується сукупність чинників: тривалість експлуатації об'єкта - капітальна чи некапітальна споруда; характер недоліків і відповідно -можливість чи неможливість їх виявлення за звичайного способу прийняття робіт; ступінь тяжкості наслідків наявності в будівлі/споруді недоліків.
Перебіг строків позовної давності пов'язується з днем прийняття роботи замовником від¬повідно до встановленого законом та/або договором порядку, якщо відсутні умови про га¬рантійні строки.
4. Порядок визначення строку позовної давності змінюється у разі якщо недоліки виявле¬но в межах встановленого законом та/або договором гарантійного строку щодо якості. У цьому випадку перебіг строку позовної давності починається з дня виявлення недоліків.www.apelyacia.org.ua

Cтатті

Дизайн кухні в стилі кантрі

13 Липня 2017

Будь-яка господиня будинку із задоволенням буде пр ...»»

Послідовність проведення капітального ремонту

12 Липня 2017

Любий господар, рано чи пізно, починає замислювати ...»»

Особливості дачного ландшафтного дизайну

11 Липня 2017

Для додання вашій дачній ділянці особливої &#8 ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

Новини будівництва

Мешканці Шевченківсього району нині будуть без води

13 Липня 2017

Сьогодні, 13 липня, буде припинено подачу води у Ш ...»»

Мешканці 21 будинку у Львові сидять без гарячої води

12 Липня 2017

Станом сьогодні на ранок гаряча вода подається до ...»»

Дев'ять вулиць Львова знеструмлені через пошкодження кабелю

11 Липня 2017

Після грозових дощів 11 липня на Львівщині 36 насе ...»»


You should have Flash Player
installed on your computer

You should have Flash Player
installed on your computer